Stiletto

36 sonuçtan 1-32 arası gösteriliyor

1950’lerin ardından büyük bir değişim gösteren kadın modasında en büyük değişimlerden birini ayakkabılar yaşamıştır. Fransız Devriminden sonra yalnızca kadınlar tarafından giyilmeye başlanan topuklu ayakkabıların da tasarımları da ilerleyen teknoloji ile gelişmiştir.

Stiletto olarak isimlendirilen topuklu ayakkabı türünü ilk kimin ürettiği konusunda Salvatore Ferragamo ve Charles Jourdan arasında otoriteler hala tartışmaktadır.

İsmini 15.yy’da İtalya’da popüler olarak kullanılan, ince ve yalnızca ucu sivri olan bir bıçak türünden alan bu ayakkabılar, tıpkı bıçağın kendisi gibi, uzun ince bir topukla diğer topuklu ayakkabılardan ayrılmaktadırlar.

80’ler de kullanımı azalan bu topuk türü, 2000’li yıllarda tekrar modanın gündemine girmiştir. Günümüzde birçok ayakkabı ve bot türü stiletto topuklarla üretilmektedir. Bu ayakkabıların tekrar gündeme gelmelerindeki en önemli sebepler;

Dünya modasında yaşanan büyük değişimler,
Kadının iş hayatında artan yeri,
Kadınların özel yaşamlarında daha rahat hareket etmeleri ve kendilerini ifade etmeleri, olarak sıralanabilir.

Bazı modacılar stiletto topuğun kendi başına bir feminist manifesto olduğunu bile söylemişlerdir.

Topuklu ayakkabılar bacakların daha uzun ve biçimli olduğu izlenimi yaratmaktadırlar. Aynı zamanda ayakların da daha ufak algılanmasına yol açmaktadır.

Ancak topukların stilettolardaki gibi çok daha dar olması, bu optik illüzyonun etkisini arttırmaktadır. Bir diğer önemli etkisi ise, vücudun duruş biçimini değiştirerek, kadınların daha dik durmaya zorlamalarıdır. Vücudun dik durması kalça, sırt ve karın bölgelerinin de duruşunu ve görünüşünü etkilemektedir.

Güzellik ve seksapellik üzerinde büyük etkisi bulunan stilettolar, birçok kadın için vazgeçilmez ayakkabılardır. Günümüzde kadın giyiminin en önemli parçalarında biri olan stilettolar, özellikle iş hayatında daha feminen bir çizgi çizmek isteyen kadınların en fazla tercih ettiği topuk türlerindendir.

Son yıllarda televizyon ve sinema eserlerinde de yer alan stiletto giyen güçlü kadın karakterler, bu tarzın daha da güçlenmesinde etkili olan bir diğer etmendir.

Stiletto topuk ayakkabı giyen kadınların yürürken topuklarının çıkardığı ses ikon haline gelen ses, aynı zamanda bu ayakkabıların, giyen kadınların dışında da bir seksapele sahip olmasını sağlamıştır. Günümüzde dünya üzerinde kadın ayakkabısı üreten birçok şirket, stiletto topuk tasarımına sahip ürünler piyasaya sürmektedir.

Siyah Stiletto

Çok geniş bir kullanım alanına sahip olan stiletto topuk ayakkabılar arasında, her kıyafet ve aksesuarda olduğu gibi siyah rengin ayrı bir yeri vardır. Kendine has bir şıklığı, karizması ve gizemi olan siyah, bu özelliklerini buluştuğu her eşyaya taşıyabilmektedir.

Bütün renklerle uyumlu kombinler oluşturulabilen siyah, kullanıcılarına şık bir görüntü elde edebilmelerine de olanak sağlamaktadır. Hem sade ve şık hem de detaylı ve dikkat çekici tasarımlar için ideal olan siyah stillettolar dünya çapında da en çok tercih edilen topuklu ayakkabı çeşitleridir.

Topuklu Ayakkabı Stiletto

Kadın modasının önemli bir parçası olan topuklu ayakkabılar içinde farklı bir yeri olan stilletto, bizim de üretmekten en çok zevk aldığımız ürünlerden biridir.

Ayakkabı ve çantayı meslek değil, tutku olarak gören insanların bir araya geldiği H&K Glow çatısı altında en kaliteli malzemelerle, işçilikten ödün vermeden üretimini yaptığımız stilletto topuklu ayakkabılarla müşterilerimizin hizmetindeyiz.

Müşterilerimize her türlü kıyafetle giyebilecekleri tasarımların yanında abiye tarzı tasarımlarımızı da internet sitemizden tanıtmakta ve satışını gerçekleştirmekteyiz. Standart tasarımların dışında, farklı ihtiyaçları olan kadınların ihtiyaçlarını görecek özel tasarımlarımızla hizmetinizdeyiz.

İster okulda ister işyerinde ister eğlence ve organizasyonlarda giyebileceğiniz, uzun saatler bile ayaklarınızı ve bileklerini yormayacak ortopedik tasarıma sahip modellerimizle, güzel ve verimli zaman geçirirken şıklığınızdan ödün vermeden kadınlığınızı vurgulayabilirsiniz.