Sandalet

Gösterilen sonuç sayısı: 17

Geçmişi antik Mısır ve Yunan medeniyetlerine kadar dayanan sandaletler, farklı malzemelerden üretiliyorduysa da işlevleri ve kullanımları çok benzerdi.

Ünlü Yunanlı tarihçi Heredot’a göre palmiye ağacından ve papirüslerden yapılan sandaletler antik Mısır’da günlük hayatta sıklıkla kullanılmaktaydı.

Sandaletlerin en önemli işlevi, özellikle yaz aylarında terleyen ayakları, farklı hastalık ve rahatsızlıklardan korumaktı. Bundan dolayı sandal kullanımı dünya köşelerinde özellikle sıcak ve nemli iklimlerin görüldüğü yerlerde yaygınlaşmıştır.

Akdeniz iklimi buna en güzel örneklerden biriyken, Meksika ve Peru yerlilerinin de sandalet imal ettikleri, Japonya, Vietnam ve Kore Yarımadasında da uzun yıllar yoğun olarak kullanıldığı bilinmektedir.

Kaliforniya yerlilerinin de kullandığı bilinen sandaletler, Roma’da da çok yaygındı hatta askeri üniformaların bir parçasıydı. Hafif ve sağlam olan sandaletler hafiflikleri ve ucuzluklarıyla Roma askerlerinin savaş daha etkili olmasına ve büyük bir imparatorluk haline gelmesinde önemli olmuştur.

Genel tasarımı çağlar boyunca değişmeyen sandaletler, zaman içerisinde daha farklı, pratik yöntemlerle üretilmeye başlamış, daha sağlam, hafif malzemeler kullanılmaya başlanmış ve ortopedik olarak daha rahat ve ayağı sarar duruma gelmiştir. Günümüzde sandaletler 4 ana kısımdan oluşacak şekilde üretilmektedirler;

Taban,
Dolgu kısmı,
İç taban,
Bağcıklar ve şeritler.

Sandaletler ve terlikler yapı ve amaç olarak birbirine çok yakın olsa da sandaletler gün boyu giyilebilecek şekilde tasarlanır ve üretilirler. Ortopedik yapıları insan ayaklarına daha uygundur.

Terlikler ise genellikle kapalı alanlarda giyilmek için üretilirler ve tabanları daha incedir. Hızlı giyip çıkarmaya daha uygundurlar.

Ülkemizde özellikle yaz mevsiminde ve sıcak havalarda kadınlar gün boyu sandaletle gezmeyi tercih etmektedirler.

Günümüzün modasında erkekler içinde genel kullanıma hatta uzun yürüyüşlere izin veren sandaletler olsa da kadınlar için üretilen farklı sandaletler onlara günün her saatinde veya farklı ortamlarda bile bu rahatlığı yaşama fırsatı vermektedirler.

Topuklu Sandalet

Kadın giyiminin en şık detaylarından biri olan topuklu ayakkabıların sandalet piyasasındaki karşılığı olan topuklu sandaletler, kullanıcılarına sandaletin rahatlığı ile topuklu ayakkabının şıklığını ve seksapelini bir araya getirme imkânı sunarlar.

Gündüz havuz başında veya gece davetlerinde abiye ayakkabı yerine giyilebilecek topuklu sandaletler, farklı bir şıklık detayı arayışında bulunan kadınlar için ideal bir seçimlerdir.

Açık yapısı sayesinde ayakları, özellikle topuklu ayakkabılar gibi sıkmayan topuklu sandaletler, şıklığın yanında, özellikle uzun süre ayakta durulması gereken durumlarda ayakları rahatsız etmemekte ve yorgunluğa da yol açmamaktadır.

Kadın Sandalet

H&K Glow olarak tutkumuz olan ayakkabı, çanta ürünlerinde müşterilerimize yıllardır üretilen, birbirinin aynısı olan tasarımlardan kurtararak farklı ve üstün bir şıklık, fonksiyonellik ve rahatlık sunan ürünler sunmak için faaliyet göstermekteyiz.

Bu tutkumuzu siz değerli müşterilerimizle paylaşırken ilk hedefimiz müşteri memnuniyeti en üst seviyede tutmaktır.

Kalite ve işçilik konularında hassasiyetimizi koruyarak ürettiğimiz, her zevk ve ihtiyaca cevap verecek kadın sandalet modellerimizi sitemizde detaylı olarak inceleyebilirsiniz.

İster günlük hayatta ister havuz başında ister çeşitli organizasyonlarda kullanabileceğiniz sandaletlerimize ulaşabileceğiniz tek adres olarak, siparişlerinizi sitemizden verebilirsiniz.

Böylece her biri özenle, en kaliteli malzemelerle üretilmiş sandaletlerimizle bu yaz havuz kenarlarında ve sahillerde şıklığınız ile herkesi gölgede bırakabilir, iş yerinizde şıklığınızı korurken rahatınızdan ödün vermeden çalışmaya devam edebilirsiniz.